Lidé

 Dejvice        Vinohrady       Vedení a podpora     Práce u nás

O Vaše/naše děti se staráme nejlépe, jak jen můžeme. Proto naše „velké lidi“ pečlivě vybíráme. Náš tým tvoří pedagogové - muži i ženy, specialisté (logopedie, speciální pedagogika, psycho sociální poradenství), zdravotní sestry, a protože jsme mezinárodní česko-anglická školka, samozřejmě také rodilí mluvčí.

DEJVICE

Magdalena Nedvědová

Magda vystudovala v Praze Fakultu tělesné výchovy a sportu a po ukončení studia se sportu věnovala profesionálně. Poté odjela do Velké Británie, kde strávila osm let a kromě práce na základní škole tam vychovala dvě své děti. Nyní žije se svou rodinou v Praze a nastoupila k nám do školky, kde může mimo jiné dětem pomáhat s angličtinou a dělat jim radost svou hrou na klavír, které se aktivně věnuje.

Tereza Hodinová

Tereza po dokončení gymnázia vystudovala Filozofickou fakultu na Univerzitě Karlově, obor francouzština a latina a poté obor předškolní pedagogika. Prakticky od studií se věnuje učení francouzštiny, vzdělávání dětí a překladatelství. Bambíno přišla Tereza posílit po tom, co si, třikrát, příjemně plnila své mateřské povinnosti. Kromě dětí Terezu baví zpěv, výtvarné činnosti a četba.

Martina Košťálová

Martina pochází ze Žďáru nad Sázavou. Vystudovala střední zdravotnickou školu a již při studiu se věnovala hlídání dětí. Po maturitě pracovala dva roky jako chůva v jedné rodině. Když děti odrostly, nastoupila do Bambína, kde se stará o ty nejmenší. Je aktivní sportovec. Věnuje se basketballu, florbalu a futsalu.

Kristýna Šťastná

Kristýna pochází ze Žďáru nad Sázavou, kde vystudovala střední průmyslovou školu. Při studiu se začala věnovat vedení tanečních a sportovních kroužků pro děti a mládež. Přes 5 let jezdí na tábory jako oddílový a programový vedoucí. Měla možnost, vyzkoušet si práci ve školce a v letní škole v Anglii. Aktivně se věnuje florbalu, mezi její další záliby patří sport, tanec, dobrodružství a poznávání nových věcí.

Andrew Millar

Andy pochází z Anglie, ale kvůli svému rodinnému původu dává přednost tomu, že je Skot. Andy ve škole studoval obchod, ale pokračoval ve studiu angličtiny 5 TEFL. Ve svém volném čase rád chodí se psy, cvičí a navštěvuje hrady. Jeho cílem vždy bylo pracovat s dětmi a s potěšením doplnil řady velkých Bambíňáků.

Daniela Ferguson

Daniela je vystudovaná zdravotní sestra. Do Bambína nastoupila roku 2017, protože ji práce s dětmi baví a přináší radost. Jak říká: „Vážím si toho, že můžu být u rozvoje dítěte a tím i nové osobnosti.“ Kromě dětí ji baví historie, ráda cestuje a neustále něco vyrábí.

Veronika Pavlíčková

Veronika se narodila v Kladně a vystudovala střední odbornou školu v oboru veřejnoprávní činnost. V Bambínu se Veronika stará o klienty, i o hladký chod kanceláře. Protože má ráda děti, je moc spokojená, že může pracovat ve veselém prostředí školky.

Veronika Petrová

Veronika pochází z Moravy, kde vystudovala cestovní ruch. Jelikož má ráda čísla a tabulky a zároveň ji baví komunikace s lidmi, v Bambínu našla ideální spojení v péči o klienty. Ráda tráví čas u dobré knihy anebo maluje.

Marcela Blahotová

Marcela u nás v Bambínu připravuje pro děti chutné a zdravé svačinky a servíruje obědy. Mimo to pomáhá udržovat naši školku čistou a voňavou. Baví ji zahradničení, které uplatňuje v sezóně pěstováním čerstvých bylinek na naší terase.

Václav Brandtl

Vašek má dvacetiletou praxi v přepravě osob. Nějakou dobu zajišťoval dopravu studentů do mezinárodní školy v Nebušicích. Je starostlivým otcem tří potomků, s dětmi má velkou trpělivost a dbá na jejich bezpečí a pohodlí. Nyní zajišťuje přepravu našich dětí do školky a ze školky, stará se o ně jako o vlastní a práce s nimi ho moc baví.

Nikola Elčknerová

Nikola vystudovala střední zdravotnickou školu v Praze. Od 15 let se věnuje hlídání dětí a to konkrétně na dětských celoročních táborech. Nejprve na tento tábor jezdila sama jako dítě. Deset let poté se z ní stal instruktor a časem oddílový vedoucí. Své dosavadní zkušenosti začala zúročovat v jiné jazykové školce a tam se rozhodla pokračovat v práci s dětmi. Našla si Bambíno, které jí pomáhá rozvíjet nejen děti, ale i sebe. Hraje na kytaru, baví ji pečení a má doma několik zvířat, která jí také dělají radost.

Markéta Cieslarová

Markét pochází z Prahy. Pracovala jako chůva v rodinách, ale toužila po změně a seberozvoji, a tak je u nás v Bambínu. S dětmi nejraději tvoří nebo vypráví příběhy. Miluje jógu a jízdu na kole.

Daniela Rella

Daniela pochází původně z Itálie, z oblasti Apulie (takzvaná „pata boty“), která je známá svým vynikajícím jídlem a nádhernou a úchvatnou krajinou. Pracovala jako učitelka ve školce a už téměř 4 roky žije v České republice. Má magisterský titul z moderní filologie, ale už více než 6 let pracuje s malými dětmi ve školkách a učí je cizí jazyky. Miluje být učitelkou, být kreativní, dynamická, usmívající se a šířit lásku a štěstí všude kolem. Má spoustu zájmů a vášní a všechny jsou nějak spojeny se světem umění: tanec, kresba, malování a psaní. Její největší vášní je zpěv a hra na kytaru. Díky Bambínu se cítí jako ryba ve vodě, která plave s obrovským úsměvem na tváři!

Kara Anne

Kara pochází z Pensylvánie v USA. Poté, co byla jeden rok učitelkou v Kalifornii a čtyři roky na Tchaj-wanu, se přestěhovala do Prahy. Miluje hudbu a tanec a snaží se je co nejvíce začlenit do výuky. Na učení ve školce má ráda, že jí malé děti připomínají, aby žila plnohodnotně, ctila emoce a nacházela v životě jednoduché radosti.

VINOHRADY

Kateřina Pálková

Kateřina vystudovala střední pedagogickou školu se zaměřením na předškolní pedagogiku a než se usadila u nás, získala mnoho zkušeností v mateřských školkách na Moravě, odkud pochází. Kateřina se přidala do Bambína hned na začátku roku 2009 a my (i Bambíňata) jsme šťastní, že ji máme!

Mariana Černá

Po skončení studií se Marjánka stala vedoucí kontaktního centra časopisu a asistentkou redakce. Narození synovce ji ovšem definitivně přesvědčilo, že ke spokojenému životu potřebuje být obklopena dětmi. V Austrálii, kam odcestovala, získala Diploma in Early Childhood Education and Care a pracovala v jesličkách a školce. Po návratu do Čech nadšeně doplnila jesličkový tým Bambína. Marjánka díky tříletému studiu gymnázia ve Francii mluví plynně francouzsky. Kromě klavíru hraje i na trubku v kapele a dechovém orchestru. V Bambínu se jí líbí možnost individuálního přístupu k dětem a inspirativní mezinárodní tým.

Lucie Holubová

Lucka pochází z Jižních Čech a vystudovala bakalářský obor psychologie se zaměřením na vzdělání a obor předškolní pedagogika. Už během studií pracovala s dětmi jako chůva. Po škole se rozhodla skloubit lásku k dětem a k cestování, tak odjela do Londýna pracovat jako au-pair. V Londýně strávila dva roky a definitivně si zde uvědomila, že děti jsou její životní vášní a rozhodla se jim věnovat na plno. Proto po návratu do České republiky nastoupila k nám do Bambína. Na dětech miluje jejich bezprostřednost a smích. Mezi její další koníčky patří umění a historie.

Barbora Kafková

Pochází z Prahy, kde vystudovala všeobecné gymnázium. Je nejstarší ze 4 dětí a kromě hlídání sester, si už na gymplu přivydělávala jako chůva, organizovala tábory, nebo vedla kroužky v DDM. Práce s dětmi je tedy už nějaký ten pátek její oblíbená činnost a tak se po maturitě rozhodla začít studovat v Hradci Králové na Pedagogické fakultě. Po státnicích si na rok odpočinula od čtení pohádek a stavění kostiček na Novém Zélandu a od ledna 2021 v plné síle nastoupila do Bambína.

Alena Walterová

Alena má s touto prací bohaté zkušenosti. Několik let pracovala v gastronomii a na obdobné pozici jako hospodyně a pomocnice u dětí. U nás v Bambínu připravuje zdravé svačinky pro mlsné jazýčky a stará se o čistotu v kuchyni. Velice ráda a moc dobře peče.

Jan Trnka

Honza je s námi od samotného počátku Bambína. Má velkou zásluhu na tom, jak Square budova vypadá, spoustu věcí totiž vyrobil, namontoval a zprovoznil. Je obětavým správcem budovy, a tak se na něj každý obrací s jakýmkoliv problémem technického rázu.

Veronika Zýková

Veronika se narodila v Praze. Vystudovala obor předškolní a mimoškolní pedagogika, kde se utvrdila v tom, že práce s dětmi ji naplňuje a chce se společně s nimi nadále rozvíjet. Svůj volný čas nejraději tráví s přáteli a rodinou na čerstvém vzduchu – například na vodáckých výletech.

Marie Poncová (Kováčová)

Majda, jak jí říkáme, vystudovala střední školu pedagogickou v oboru předškolní a mimoškolní pedagogika. Vždy jí bavilo organizovat se starší sestrou, také učitelkou, soutěže, hry a akce pro děti a tak pro ní byla předškolní pedagogika jasnou volbou. Na dětech zbožňuje jejich spontánnost a osobitost, nikdy nevíte co vám den s nimi přichystá a každé z nich je originální, prostě samo sebou.  Jejím koníčkem je hudba, ráda zpívá, učí se na klavír a kytaru a snaží se to propojovat i v práci s dětmi. 

Jana Šubertová

Janča pochází z malé vesničky Radonice kousek za Prahou. Už na základní škole se rozhodla, že by se chtěla stát paní učitelkou. Vystudovala pedagogické lyceum v Praze, kde objevila pravý význam tohoto povolání a prohloubila svůj zájem o práci s těmi nejmenšími, jelikož věří, že právě první krůčky jsou často jedny z nejdůležitějších. Po dokončení studia hledala cestu, jak si tento sen konečně splnit, a našla ji právě zde v Bambínu. Na práci s dětmi má nejraději pozorovat jejich každodenní úsměvy a pokroky na jejich cestě stát se velkým člověkem.

Fabiola Vivolo

Fabiola se narodila ve Venezuele do italské rodiny. Studovala jazykové vzdělávání (angličtina, francouzština, španělština) na Univerzitě v Zulia. Pracovala jako učitelka angličtiny a francouzštiny tříletých dětí a v té době objevila svoji vášeň pro tuto činnost. Ráda se i sama učí nové jazyky a potkává nové lidi.

Tammiris R. Lara

Tammy se narodila v Brazílii, kde získala titul z informačních technologií. Po ukončení studia se přestěhovala do Kanady, což zesílilo její lásku k jazykům a kultuře. Mluví plynně anglicky a portugalsky. V průběhu dospívání měla velké štěstí na učitele, kteří jí hluboce inspirovali a díky tomu věděla, že jednoho dne bude chtít jít v jejich šlépějích. Jako učitelka angličtiny pracuje již více než pět let. Do Prahy přijela v listopadu 2018 a dokončila zde certifikát TEFL. Je nadšená z České republiky a také, že dostala příležitost pracovat pro tak skvělou školku!

David Metaxas

David je z ostrova Man ve Spojeném Království. Z ostrova odjel studovat a poté hodně cestoval. Seznámil se se svou ženou před 20 lety a v Praze žije a pracuje jako předškolní učitel skoro 14 let. Má diplom z studia práce s keramikou a vzdělávání dospělých. Taktéž vystudoval primární a pre-primární pedagogiku. Miluje umění a je velkým zastáncem učení skrze kreativitu.

Markéta Píšová

Markét pochází z Prahy a vystudovala Vyšší odbornou pedagogickou školu, obor předškolní vzdělávání. Při studiu občas hlídala malé děti a také pracovala několik let v Bambínu jako brigádnice. U dětí ji baví řešit s nimi jejich denní starosti a být u jejich vývoje. Ráda s dětmi tvoří, vaří a hraje na klavír.

VEDENÍ A PODPORA

Lucie Pivoňková

Lucie žila po dokončení gymnázia 2 roky v Londýně, kde studovala angličtinu a pracovala jako au-pair. V roce 2006 úspěšně absolvovala magisterský program Univerzity v Pardubicích se zaměřením na Učitelství anglického jazyka. Za dobu studia získala množství zkušeností s výukou dětí předškolního a školního věku. Do roku 2008 sbírala zkušenosti v oblasti managementu a péče o klienty. Od roku 2008 se plně věnuje Bambínu, nově i projektu základní školy Square, která na Bambíno filosoficky navazuje.

Tomáš Trnka

Než se začal věnovat předškolním dětem, pracoval Tomáš v oblasti developmentu jako manažer péče o klienty v rámci prodeje a správy, ale i v oblasti vedení projektů. Od roku 2005 figuroval ve vedení developerské skupiny, kde měl na starosti zejména PR a rozvoj lidských zdrojů. Od roku 2008 se Tomáš věnuje Bambínu, nově i projektu základní školy Square, která na Bambíno filozoficky navazuje.

Alena Hauptmanová

Alena vystudovala speciální pedagogiku zaměřenou na poruchy učení a logopedii na Masarykově univerzitě v Brně. Věnuje se práci s dětmi, ať už s postižením nebo jakýmkoli nadáním. Ve školce Bambíno pomáhá s komplexním rozvojem dětí podle nových vzdělávacích metod a ve Škole Square rozvíjí vzdělávací program.

Sylvie Stretti

Sylvie pracuje roky s dětmi v krizových situacích a spolupracovala na vzdělávání s organizacemi a Univerzitou Karlovou. Vede poradnu Vigvam, která pomáhá dětem i dospělým v období ztráty. U nás pomáhá učitelům a rodičům v komunikaci, když se děti ocitnou ve složitém období. Podílí se také na tvorbě kurzů.

Zuzana
Znamenáčková

Zuzka je z učitelské rodiny a odmalička se věnuje angličtině. Proto není divu, že patří mezi její největší koníčky a vyzkoušela si ji již v mnoha různých podobách – od cestování, tlumočení a překládání přes učení až po řízení jazykové školy, kde zjistila, že jí moc baví i práce s dětmi. Po vystudování VŠE v Praze se nakrátko odstěhovala zpět na Slovensko a po návratu do Prahy posílila náš tým.

Bára Schneiderová

Narodila se v Praze, kde také vystudovala gymnázium a sociologii. Od roku 2010 pracovala v Bambínu a také částečně na Lince bezpečí. Nakonec ale zvítězilo Bambíno, ve kterém Bára působila u dětí i v kanceláři. Mezi Bambíňáky patří i její dva synové. Po návratu z mateřské si Bára přebírá náplň práce Sylvie v oblasti socio-emoční podpory.

Přidejte se k nám

Jsme parta učitelů a specialistů, pro které je vzdělávání dětí smyslem života. Máme spoustu nápadů a plno jich realizujeme. Náš vzdělávací koncept láká stále víc rodičů a dětí, a tak je přirozené, že do týmu uvítáme další odborníky a nadšence. Možná jsi to právě ty.

Mateřská škola Bambíno
Dejvice
České družiny 9, Praha 6

Mateřská škola Bambíno
Vinohrady
Šrobárova 14, Praha 10