INDIVIDUÁLNÍ SCHŮZKA

Přijďte se k nám podívat

Přestože se další dny otevřených dveří budou konat až v příštím školním roce, neznamená to, že byste se do naší školy nemohli přijít podívat. Domluvte si s námi individuální schůzku, během které vám představíme náš vzdělávací program a zodpovíme veškeré dotazy. Kontakty naleznete zde.

Zájemci o zápis do první třídy

Zápisy do první třídy pro školní rok 2024/2025 jsou uzavřeny. Pokud máte stále zájem o místo v prvním ročníku, pak se obraťte na kancelář školy ahoj@skolasquare.cz.

V případě zájmu o školní rok 2025/2026 můžete vyplnit online formulář „nezávazná přihláška“. V dostatečném předstihu Vás budeme informovat o podrobnostech ohledně spuštěné registrace k zápisu.
 

Často kladené otázky:

Co očekáváme od dětí?

Od dětí očekáváme vše od dychtivosti až po malou nervozitu. Od nás mohou očekávat pohodu, úsměv, příjemnou atmosféru a zápis, který je bude bavit. Mezitím zjistíme vše, co potřebujeme, aniž by si toho děti všimly. Nemusíte se tedy bát testování, stresu nebo vyšetření. Chceme, aby si děti užily čas na náměstí a už se nemohly dočkat prvního školního dne.

Kolik dětí je v 1. ročníku?

Každá třída ve Square má maximálně 20 žáků. Do 1. třídy tedy zapisujeme 20 dětí. V roce 2022 bylo k zápisu přihlášeno 120 uchazečů.

Co potřebujete k zápisu?

Určitě budeme potřebovat doklady – občanský průkaz nebo pas (v případě cizinců) některého ze zákonných zástupců a rodný list dítěte. K zápisu budeme potřebovat také vyplněnou Přihlášku k zápisu dítěte – ke stažení ZDE (nebo výše na této stránce).

Jaká jsou kritéria přijetí?

Při rozhodování o přijetí dítěte zvažujeme:

1. Podmínkou zápisu je přítomnost dítěte u zápisu.
2. Při registraci děti získávají body, které určují pořadí výběru pro první třídu:
     a) Prokázaná kompatibilita se školním vzdělávacím programem.
     b) Školní připravenost.
     c) Sourozenec navštěvující základní školu Square.
     d) Předchozí docházka do MŠ Bambíno (minimálně celý předškolní rok). 
3. V případě rovnosti bodů bude pořadí určeno losováním.

Jak se dozvíme, že je dítě přijato?

Seznam přijatých žáků bude zveřejněn u vchodu školy a na webových stránkách. Budete přímo informováni a nakonec vypracujeme písemné rozhodnutí o přijetí (abyste ho měli s kulatým razítkem). Pro školní rok 2023/2024 přijmeme do 1. třídy 20 dětí.

Vyzkoušejte Square na 3 dny a porovnejte svou zkušenost

V současné době máme několik volných míst v 1., 6. a 9. ročníku. Vyplňte a odešlete všechny potřebné údaje. V krátké době se vám ozveme s nabídnutým termínem, v rozsahu maximálně 3 zkušebních školních dnů.

CENÍK

Kolik to stojí?

Základní školné

Cena za celý školní rok je 203 000 Kč.
Cena za pololetí je 108 500 Kč.
Cena za měsíc je 23 200 Kč.

Zahrnuje veškeré učební pomůcky, učebnice, exkurze, krátké mimoškolní akce, práci psychologa i speciálního pedagoga. Sourozenecká sleva na školném je 5 %.

Zápisné

Jednorázový administrativní poplatek po přijetí do Square je 10 000 Kč. 

Družina

Družina stojí 18 000 Kč na školní rok.
Zahrnuje program pro děti v době od 7.30 do 8.30 a od 14 / 15 do 18 hodin. 

Základní škola a gymnázium Square 
Svatoslavova 6, Praha 4 – Nusle