Adriana Ramos

Adriana pochází z Paraguaye, a jelikož si tam našla českého manžela, rozhodli se zakotvit v Praze. Je vystudovanou učitelkou předškolního věku a 14 let učila děti v mateřských školách v Paraguayi a v Californii. Říká, že čím víc učí, tím víc svou práci miluje a po pár minutách s ní jí to musí každý uvěřit. V učení dětí je pro ni důležitá pozitivní motivace a asertivní komunikace. Square jí uchvátil zejména svým přístupem k dětem. Ve škole působí jako rodilý mluvčí.

Alena Hauptmanová

Alena vystudovala speciální pedagogiku na Masarykově univerzitě v Brně zaměřenou na poruchy učení a logopedii. Dlouhá léta se věnuje intenzivní práci s dětmi – ať už s postižením nebo jakýmkoli nadáním. Dříve rozvíjela děti v soukromé poradně Rozum v hrsti a na Základní škole pro tělesně postižené v Liberci. Nyní je součástí týmu Poradna Bambíno a Poradna Square. Ve školce Bambíno pomáhá s komplexním rozvojem dětí a zaváděním nových vzdělávacích metod a ve Škole Square pracuje také na rozvoji vzdělávacího programu.

Anita Doneéová

Vždycky si přála pracovat s dětmi, první větší zkušenost s dětmi získala jako hlídačka, kdy si přivydělávala při studiu. Při zaměstnání dělala dobrovolníka v organizaci, která poskytuje preventivní program pro děti, jež jsou určitým způsobem znevýhodněny oproti svým vrstevníkům, ať už zdravotně nebo sociálně. Práce s dětmi jí dovedla až ke změně oboru svého zaměstnání a vrhla se na studium speciální pedagogiky. Nyní se snaží sbírat zkušenosti jako asistentka pedagoga ve Square a dělá to, co jí opravdu baví a naplňuje.

Denisa Šimandlová

Studovala fyzioterapii, pak se skrze sport dostala k trénování dětí a obecně k práci s dětmi, kde se našla. Několik let pracovala v dětské sportovní organizaci, měla na starosti různé sportovní kroužky, kempy a soustředění, také pracovala s dětmi se speciálními potřebami. U dětí ji nejvíc baví jejich bezprostřednost a upřímnost a stále nové situace, stereotyp opravdu nehrozí. Ve Square oceňuje zejména respektování individuality a otevřenost v hledání nových cest.

Eliška Václavíková

Eliška vystudovala Učitelství českého a anglického jazyka pro 2. stupeň ZŠ a SŠ v Liberci a již během studií učila na několika libereckých základních školách a gymnáziích v Liberci i Praze. Školní rok 2017/2018 strávila ve Vietnamu, kde učila anglický jazyk nejdříve na soukromé jazykové škole a později i na státních mateřských a základních školách po celém Ho Či Minově městě. Zkostnatělost a nepokrokovost místního vzdělávacího systému jí jen utvrdila v přesvědčení, že je potřeba to dělat jinak a lépe s chutí do změn a inovací, a právě to našla ve Square.

Hanka Vaníčková

Hanka vystudovala jednooborovou psychologii a přes deset let pracovala na dětské lince důvěry. Věnuje se primárně tématům rodičovství a těhotenství, absolvovala dvouletý sebezkušenostní výcvik a působí jako dula v rámci Českých dul. Věnuje se lektorování a vedení podpůrných a růstových skupin. Sama má dva syny a ve Square rozšířila naši poradnu a pracuje s dětmi i rodiči v oblasti prevence a psychosociálního a emočního rozvoje.

Honza Trnka

Honza je s námi od samotného počátku Bambína a má velkou zásluhu na tom, jak Square budova vypadá, protože spoustu věcí vyrobil, namontoval a zprovoznil. Také je správcem budovy a tak se na něj každý obrací s jakýmkoliv problémem technického rázu.

Honza Vítek

Honza má za sebou 20 let praxe jako graphic designer v reklamních agenturách a grafických studiích. K tomu miluje fotografování. Ve Square a v Bambinu je tedy Honza náš člověk přes veškeré obrázky, fotky a texty, navíc zajišťuje tiskovou produkci a stará se o sociální sítě.

Iveta Formánková

Iveta studovala speciální pedagogiku na Palackého Univerzitě v Olomouci a pak na Univerzitě Karlově v Praze, neustále se vzdělává dál v různých metodách a formách práce s dětmi. Její bohatá praxe zahrnuje práci speciálního pedagoga na velké státní škole, třídního učitele v přípravné třídě, učitele ve speciální mateřské škole, osobního asistenta nebo dobrovolníka v Národním ústavu pro autismus. Square si našla sama, protože se ji líbí náš přístup ke vzdělávání a pokrokové myšlení respektující nastavení současných dětí. Ve Square pracuje na pozici speciálního pedagoga.

Jelena Trojanová

Po ukončení jazykového gymnázia jí touha zavedla na Bělehradskou univerzitu na obor Český jazyk a literatura. Během studií i po nich několik let pracovala jako učitelka angličtiny na základní škole a překládala/tlumočila z češtiny do srbštiny. Během svých studijních cest do Česka poznala svého budoucího manžela. V Praze pracovala v překladatelské agentuře, ale její zájmy se změnily po narození autistické dcery. Tehdy se začala naplno věnovat problematice výchovy a vzdělávání dětí s PAS. Práce ve Square jí baví, protože spojuje její lásku k cizím jazykům a kulturám s touhou pomoci dětem se speciálními vzdělávacími potřebami.

Karolína Krupková

Lucie Pivoňková

Než Lucie v roce 2008 založila s Tomášem Bambíno, věnovala se několik let developmentu. Strávila dva roky v Anglii a vystudovala Anglický jazyk na Vysoké škole v Pardubicích. Koncept škol vznikl v její hlavě, a jelikož je zaměřená na detail, neustále v Bambínu a Square něco vylepšuje. Její práce obnáší primárně péči o velké. Nicméně jako ředitelka má přehled o všem, co se děje, a už jí nejsou cizí ani tabulky a čísla. Velcí i malí oceňují její pozitivní přístup, podporu a pečlivost.

Mája Prouzová

Mája vystudovala Speciální pedagogiku a již u studií pracovala jako lektorka anglického jazyka a asistentka pedagoga. Po škole odcestovala do Londýna, kde nastoupila na Harris Primary Academy Corelaine Park, kde nejdřív pracovala jako asistentka pedagoga a poslední rok jako učitelka 2. ročníku. V létě 2018 se natrvalo přestěhovala zpátky do Prahy a rozšířila náš Square tým.

Maruška Pavelková

Pro Marušku je práce učitele naplňující, protože jí dává možnost prožít každý den jinak. Má ráda dynamiku a nevšednost a baví ji objevovat nové věci. Svoje sportovní nadání ráda přenáší i do výuky. Vystudovala Učitelství pro 1. stupeň v Plzni a roli učitele si vyzkoušela nejdříve v Barceloně a pak v The Prague British School. Ještě před přidáním se do Square věděla, že je to místo, které chce vidět, zažít, poznat a spolupodílet se na jeho tvorbě.

Petr Trčka

Pan Trčka není úplně jen náš, ale potkáte ho u nás ve škole vždy jako prvního. Rád vám otevře, vpustí dovnitř a ještě vám pomůže třeba s kočárkem. Ví kde koho najdete a vůbec vše co se kde šustne.

Simon Storey

Simon vystudoval angličtinu a vzdělávání na Univerzitě Wolverhampton v Anglii a již za studií pracoval jako EFL Tutor nebo asistent učitele nejen v Anglii, ale i v Amsterdamu a pak i v Rakousku. Od roku 2014 přijal učitelskou pozici v Park Lane International School až se v roce 2017 dostal do Bambína. Pro svou profesi je úžasně zanícen, těší ho vidět pokroky u dětí ale i u sebe, a proto se neustále dál vzdělává. Square je pro něj výzvou a i logickým pokračováním.

Sylvie Stretti

Sylvie více jak deset let pracovala s dětmi v krizových situacích, spolupracovala na vzdělávání pro neziskové organizace, firmy i na Univerzitě Karlově. Vede poradnu Vigvam, která pomáhá dětem i dospělým v období ztráty. V Bambínu a ve Square pomáhá hledat možnosti komunikace učitelům i rodičům, když se děti nachází v náročném přechodovém vývojovém období. Také se podílí na tvorbě kurzů pro učitele a spolupracuje s nimi na řešení náročných situací, které dětský kolektiv zažívá.

Šárka Suchánková

Šárka vystudovala učitelství českého jazyka a výtvarné výchovy v Ostravě a pak učitelství anglického jazyka na Palackého univerzitě v Olomouci. Po 5 letech v Londýně se rozhodla pro návrat do České republiky a Square ji oslovil nejvíce. V Londýně si vyzkoušela práci soukromé učitelky, asistentky učitele, zastupující učitelky a nakonec učitelky na Gascoigne Primary School, kde učila děti z celého světa a úspěšně je připravovala na státní zkoušky z fonetiky.

Tereza Kotas

Tereza vystudovala speciální pedagogiku na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Dětem se začala věnovat již v době studia na gymnáziu. A zkušenosti s dětmi sbírala i za hranicemi České republiky – v Kanadě jako vedoucí tábora, na Ukrajině učila děti angličtinu, v USA působila na soukromé škole jako odborný dozor a vyučovala děti předškolního a mladšího školního věku anglickou gramatiku a matematiku. Než nastoupila do školky Bambíno, pracovala v brněnské anglické mateřské škole Safírka. V současnosti studuje na Fakultě Jana Amose Komenského v Karviné obor předškolní pedagogika a pedagogika prvního stupně. Ve Škole Square učí děti na prvním stupni.

Tomáš Trnka

Tomáš vystudoval Střední průmyslovou školu, věnoval se nějaký čas studiu speciální pedagogiky a práva. „Na zkušenou“ odjel na Nový Zéland a do Ameriky, kde cestoval a pracoval, jak se dalo, až začal pracovat jako realitní makléř. A realitám se věnoval i po návratu do České republiky – nejdřív jako makléř, později manažer prodeje a poté developerskou společnost řídil. Roku 2008 založil s Lucií Pivoňkovou Mateřskou školu Bambíno a posléze Základní školu Square. A Bambíno a Square, to jsou jeho srdcovky.

Zuzka Oulíková

Zuzka vystudovala střední pedagogickou školu v oboru předškolní a mimoškolní pedagogika. Po dokončení studia se rozhodla pokračovat ve studiu pedagogiky mladšího školního věku na pedagogické fakultě UK. V průběhu studia se věnovala péči a vzdělávání dětí v rodinách, což odjela vyzkoušet i do USA. Po promoci učila 4 roky na prvním stupni základní školy. Pak si užila pár let mateřské „dovolené“ a než „dovolená“ skončila, objevila Školu Square, která ji nadchla. A protože Zuzka krásně ladí se Square, stala se u nás učitelkou prvního stupně.

Zuzana Sahligerová

Zuzka se odmalička věnuje angličtině. A proto i její koníčky s angličtinou souvisejí – ráda cestuje, tlumočila, překládala a řídila jazykovou školu. Po vystudování Vysoké školy ekonomické se nakrátko vrátila na Slovensko, ale protože ji Praha moc chyběla, brzy se vrátila zpět a stala se součástí týmu Mateřské školy Bambíno. A protože je skvělá, systematická a hlava ekonomická, brzy začala mít na starosti finance a projekty jak školek Bambíno, tak Školy Square.

Chcete se k nám přidat? Napište nám na lidi@skolasquare.cz proč k nám chcete, kde se u nás vidíte, přiložte životopis a my se Vám určitě ozveme.