Adéla Javůrková

Adriana Prusaczyková

Alena Hauptmanová

Alena vystudovala speciální pedagogiku na Masarykově univerzitě v Brně zaměřenou na poruchy učení a logopedii. Dlouhá léta se věnuje intenzivní práci s dětmi – ať už s postižením nebo jakýmkoli nadáním. Dříve rozvíjela děti v soukromé poradně Rozum v hrsti a na Základní škole pro tělesně postižené v Liberci. Nyní je součástí týmu Poradna Bambíno a Poradna Square. Ve školce Bambíno pomáhá s komplexním rozvojem dětí a zaváděním nových vzdělávacích metod a ve Škole Square pracuje také na rozvoji vzdělávacího programu.

Anita Doneéová

Vždycky si přála pracovat s dětmi, první větší zkušenost s dětmi získala jako hlídačka, kdy si přivydělávala při studiu. Při zaměstnání dělala dobrovolníka v organizaci, která poskytuje preventivní program pro děti, jež jsou určitým způsobem znevýhodněny oproti svým vrstevníkům, ať už zdravotně nebo sociálně. Práce s dětmi jí dovedla až ke změně oboru svého zaměstnání a vrhla se na studium speciální pedagogiky. Nyní se snaží sbírat zkušenosti jako asistentka pedagoga ve Square a dělá to, co jí opravdu baví a naplňuje.

Claire Petrosino

Denisa Šimandlová

Studovala fyzioterapii, pak se skrze sport dostala k trénování dětí a obecně k práci s dětmi, kde se našla. Několik let pracovala v dětské sportovní organizaci, měla na starosti různé sportovní kroužky, kempy a soustředění, také pracovala s dětmi se speciálními potřebami. U dětí ji nejvíc baví jejich bezprostřednost a upřímnost a stále nové situace, stereotyp opravdu nehrozí. Ve Square oceňuje zejména respektování individuality a otevřenost v hledání nových cest.

Eliška Václavíková

Eliška vystudovala Učitelství českého a anglického jazyka pro 2. stupeň ZŠ a SŠ v Liberci a již během studií učila na několika libereckých základních školách a gymnáziích v Liberci i Praze. Školní rok 2017/2018 strávila ve Vietnamu, kde učila anglický jazyk nejdříve na soukromé jazykové škole a později i na státních mateřských a základních školách po celém Ho Či Minově městě. Zkostnatělost a nepokrokovost místního vzdělávacího systému jí jen utvrdila v přesvědčení, že je potřeba to dělat jinak a lépe s chutí do změn a inovací, a právě to našla ve Square.

Hanka Neužilová

Honza Kaňák

Honza Trnka

Honza je s námi od samotného počátku Bambína a má velkou zásluhu na tom, jak Square budova vypadá, protože spoustu věcí vyrobil, namontoval a zprovoznil. Také je správcem budovy a tak se na něj každý obrací s jakýmkoliv problémem technického rázu.

Honza Vítek

Honza má za sebou 20 let praxe jako graphic designer v reklamních agenturách a grafických studiích. K tomu miluje fotografování. Ve Square a v Bambinu je tedy Honza náš člověk přes veškeré obrázky, fotky a texty, navíc zajišťuje tiskovou produkci a stará se o sociální sítě.

Iva Štěchová

Iveta Koloušková

Iveta studovala speciální pedagogiku na Palackého Univerzitě v Olomouci a pak na Univerzitě Karlově v Praze, neustále se vzdělává dál v různých metodách a formách práce s dětmi. Její bohatá praxe zahrnuje práci speciálního pedagoga na velké státní škole, třídního učitele v přípravné třídě, učitele ve speciální mateřské škole, osobního asistenta nebo dobrovolníka v Národním ústavu pro autismus. Square si našla sama, protože se ji líbí náš přístup ke vzdělávání a pokrokové myšlení respektující nastavení současných dětí. Ve Square pracuje na pozici speciálního pedagoga.

Jana Janáková

Jana Zedníčková

Jelena Trojanová

Po ukončení jazykového gymnázia jí touha zavedla na Bělehradskou univerzitu na obor Český jazyk a literatura. Během studií i po nich několik let pracovala jako učitelka angličtiny na základní škole a překládala/tlumočila z češtiny do srbštiny. Během svých studijních cest do Česka poznala svého budoucího manžela. V Praze pracovala v překladatelské agentuře, ale její zájmy se změnily po narození autistické dcery. Tehdy se začala naplno věnovat problematice výchovy a vzdělávání dětí s PAS. Práce ve Square jí baví, protože spojuje její lásku k cizím jazykům a kulturám s touhou pomoci dětem se speciálními vzdělávacími potřebami.

Karolína Krupková

Karolína Vidovič

Lucie Pivoňková

Než Lucie v roce 2008 založila s Tomášem Bambíno, věnovala se několik let developmentu. Strávila dva roky v Anglii a vystudovala Anglický jazyk na Vysoké škole v Pardubicích. Koncept škol vznikl v její hlavě, a jelikož je zaměřená na detail, neustále v Bambínu a Square něco vylepšuje. Její práce obnáší primárně péči o velké. Nicméně jako ředitelka má přehled o všem, co se děje, a už jí nejsou cizí ani tabulky a čísla. Velcí i malí oceňují její pozitivní přístup, podporu a pečlivost.

Mája Prouzová

Mája vystudovala Speciální pedagogiku a již u studií pracovala jako lektorka anglického jazyka a asistentka pedagoga. Po škole odcestovala do Londýna, kde nastoupila na Harris Primary Academy Corelaine Park, kde nejdřív pracovala jako asistentka pedagoga a poslední rok jako učitelka 2. ročníku. V létě 2018 se natrvalo přestěhovala zpátky do Prahy a rozšířila náš Square tým.

Olga Stoyka

Pavel Knížek

Petr Trčka

Pan Trčka není úplně jen náš, ale potkáte ho u nás ve škole vždy jako prvního. Rád vám otevře, vpustí dovnitř a ještě vám pomůže třeba s kočárkem. Ví kde koho najdete a vůbec vše co se kde šustne.

Sherron Gibbs

Sylvie Stretti

Sylvie více jak deset let pracovala s dětmi v krizových situacích, spolupracovala na vzdělávání pro neziskové organizace, firmy i na Univerzitě Karlově. Vede poradnu Vigvam, která pomáhá dětem i dospělým v období ztráty. V Bambínu a ve Square pomáhá hledat možnosti komunikace učitelům i rodičům, když se děti nachází v náročném přechodovém vývojovém období. Také se podílí na tvorbě kurzů pro učitele a spolupracuje s nimi na řešení náročných situací, které dětský kolektiv zažívá.

Simon Storey

Simon vystudoval angličtinu a vzdělávání na Univerzitě Wolverhampton v Anglii a již za studií pracoval jako EFL Tutor nebo asistent učitele nejen v Anglii, ale i v Amsterdamu a pak i v Rakousku. Od roku 2014 přijal učitelskou pozici v Park Lane International School až se v roce 2017 dostal do Bambína. Pro svou profesi je úžasně zanícen, těší ho vidět pokroky u dětí ale i u sebe, a proto se neustále dál vzdělává. Square je pro něj výzvou a i logickým pokračováním.

Tereza Kotas

Tereza vystudovala speciální pedagogiku na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Dětem se začala věnovat již v době studia na gymnáziu. A zkušenosti s dětmi sbírala i za hranicemi České republiky – v Kanadě jako vedoucí tábora, na Ukrajině učila děti angličtinu, v USA působila na soukromé škole jako odborný dozor a vyučovala děti předškolního a mladšího školního věku anglickou gramatiku a matematiku. Než nastoupila do školky Bambíno, pracovala v brněnské anglické mateřské škole Safírka. V současnosti studuje na Fakultě Jana Amose Komenského v Karviné obor předškolní pedagogika a pedagogika prvního stupně. Ve Škole Square učí děti na prvním stupni.

Tomáš Trnka

Tomáš vystudoval Střední průmyslovou školu, věnoval se nějaký čas studiu speciální pedagogiky a práva. „Na zkušenou“ odjel na Nový Zéland a do Ameriky, kde cestoval a pracoval, jak se dalo, až začal pracovat jako realitní makléř. A realitám se věnoval i po návratu do České republiky – nejdřív jako makléř, později manažer prodeje a poté developerskou společnost řídil. Roku 2008 založil s Lucií Pivoňkovou Mateřskou školu Bambíno a posléze Základní školu Square. A Bambíno a Square, to jsou jeho srdcovky.

Vratislav Konečný

Zuzka Oulíková

Zuzka vystudovala střední pedagogickou školu v oboru předškolní a mimoškolní pedagogika. Po dokončení studia se rozhodla pokračovat ve studiu pedagogiky mladšího školního věku na pedagogické fakultě UK. V průběhu studia se věnovala péči a vzdělávání dětí v rodinách, což odjela vyzkoušet i do USA. Po promoci učila 4 roky na prvním stupni základní školy. Pak si užila pár let mateřské „dovolené“ a než „dovolená“ skončila, objevila Školu Square, která ji nadchla. A protože Zuzka krásně ladí se Square, stala se u nás učitelkou prvního stupně.

Zuzana Sahligerová

Zuzka se odmalička věnuje angličtině. A proto i její koníčky s angličtinou souvisejí – ráda cestuje, tlumočila, překládala a řídila jazykovou školu. Po vystudování Vysoké školy ekonomické se nakrátko vrátila na Slovensko, ale protože ji Praha moc chyběla, brzy se vrátila zpět a stala se součástí týmu Mateřské školy Bambíno. A protože je skvělá, systematická a hlava ekonomická, brzy začala mít na starosti finance a projekty jak školek Bambíno, tak Školy Square.

Chcete se k nám přidat? Napište nám na lidi@skolasquare.cz proč k nám chcete, kde se u nás vidíte, přiložte životopis a my se Vám určitě ozveme.